30.11.2017

Olsztyńskie anioły rozdane

W Restauracji Mały Dworek odbył się jubileuszowy, X Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn. Dochód z balu przeznaczony zostanie na leczenie Pawła Sitaka, 12- letniego mieszkańca Kusiąt.

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz zastępca wójta, Małgorzata Haładyj wręczyli sześć statuetek „Olsztyńskiego Anioła Stróża” osobom szczególnie zasłużonym dla Gminy Olsztyn.

Sylwetki laureatów, przybliżyła gościom dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Mariola Matysek. Oprawę tegorocznej uroczystości uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn  pod dyrekcją Tomasza Hadriana. Fanfary, marsze oraz walc nr 2 z II Suity jazzowej Dymitra Szostakowicza sprawiły, że zgromadzeni na sali nagrodzili muzyków oklaskami  na stojąco.

Dodatkową atrakcją wieczoru był godzinny recital Renaty Zarębskiej, która zaprezentowała swoje największe przeboje. Zaproszonych gości do tańca porwał Piotr „Dziker” Chrząstek.

Laureaci Statuetek ,,Olsztyńskiego Anioła Stróża” w 2017 roku to:

Edyta Czajkowska – (wyróżniona w kategorii: Działalność społeczna i troska o człowieka). Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach. Wiceprezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych. Jedyna kobieta w powiecie częstochowskim kierująca strażackim pojazdem bojowym. Współorganizatorka wielu wydarzeń sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych na terenie gminy. Radna Gminy Olsztyn w latach 2006-2014. Przy współpracy z Nadleśnictwem Złoty Potok organizatorka spotkań integracyjno – poznawczych dla młodzieży niedostosowanej społecznie.

Marcin Poch – (wyróżniony w kategorii: Działalność społeczna i troska o człowieka). Radny Gminy Olsztyn obecnej kadencji. W czasie swojej działalności dał się poznać jako osoba otwarta na potrzeby mieszkańców. Mocno zaangażowany w życie lokalnej społeczności i aktywnie pracujący na rzecz rozwoju Gminy Olsztyn. Wspiera szkołę i jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej  w Kusiętach. Promuje aktywność sportową i zdrowy tryb życia. Inicjator spotkań integracyjnych nad jeziorkiem krasowym w Kusiętach. Organizator zawodów wędkarskich dla najmłodszych oraz Morsowania.

Silvia i Roman Sobczykowie – (wyróżnieni w kategorii: Działalność społeczna i troska o człowieka). Właściciele firmy Sokpol Sp. z o.o. Poza różnorodną produkcją branżową realizują również działania społeczne. Wspomagają lokalne instytucje, szkoły oraz stowarzyszenia. Pomocy udzielają w formie finansowej oraz w formie darowizn rzeczowych. Aktywnie wspierają wszelkie inicjatywy na rzecz dzieci i młodzieży. Z naszą Gminą współpracują od około 20 lat. Pani Silvia jest założycielką Fundacji ,,Kropla szczęścia”, której celem jest działalność charytatywna i dobroczynna. Fundacja zaangażowała się w pomoc dla 12 letniego Pawła Sitaka z Kusiąt, któremu dzisiaj na balu również pomagamy.

Wojciech Mścichowski – (wyróżniony w kategorii: Promocja i turystyka). Emerytowany dziennikarz związany z Tygodnikiem Katolickim ,,Niedziela”. Pasjonat turystyki, fotografii, miłośnik tradycji i kultury ludowej, szeroko zaangażowany w sprawy społeczne. Mieszkając w Częstochowie szczególnie upodobał sobie region Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w tym niepowtarzalne piękno Olsztyna opromienionego „Słońcem Jury”. Podczas spotkań niemal w całym kraju stał się swoistym ambasadorem i propagatorem naszej Gminy. Efektem sympatii do Olsztyna jest ponad sto artykułów prasowych, internetowych, fotoreportaży i wystaw fotograficznych.

Grzegorz Trąbski – (wyróżniony w kategorii: Oświata, kultura i sztuka). Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach. Nauczyciel wychowania fizycznego z 19-letnim stażem. Radny Gminy Olsztyn III i IV kadencji. Współzałożyciel Stowarzyszenia Odnowy Wsi Zrębice i Krasawa. Inicjator budowy hali sportowej i oddziału przedszkolnego przy szkole w Zrębicach. Współorganizator wydarzeń kulturalnych i sportowych. Prężnie współpracuje z Parafią pw. św. Idziego, Ochotniczą Strażą Pożarną, Wspólnotą Gruntową, Kołem Gospodyń Wiejskich organizując wspólne działania na rzecz wsi. Aktywnie uczestniczy w życiu Gminy.

Irena i Mirosław Tomalscy – (wyróżnieni w kategorii: Gospodarka i przedsiębiorczość). Od dwudziestu paru prowadzą firmę rodzinną na terenie naszej gminy. Rozbudowując ją zmienili wizerunek Olsztyna. Pani Irena to altruistka, wrażliwa na potrzeby innych, często angażuje się w akcje pomocowe. Pasją Pani Ireny jest historia. Gromadzi stare karty pocztowe, zdjęcia i dokumenty. Realizuje swoją pasję w Punkcie Dokumentacji Dziejów Gminy Olsztyn, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie. Pan Mirosław był radnym Gminy Olsztyn przez trzy kadencje. W ostatniej kadencji pełnił funkcję członka Zarządu Gminy. Obecnie jest członkiem Zarządu Polskiego Centrum Handlowego ,,Jagiellończycy”. Jego hobby to myślistwo. Jest myśliwym od około 30 lat. Obecnie jest łowczym Koła Łowieckiego ,,Orlik” w Biskupicach. Państwo Tomalscy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym gminy Olsztyn.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły