Opowiadał o bezpiecznych wakacjach

25.07.2018

Opowiadał o bezpiecznych wakacjach

Dzielnicowy z Blachowni wygłosił prelekcję o bezpieczeństwie na obozie harcerskim w miejscowości Pająk. Mundurowy uczył młodych ludzi, jak reagować w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia i kogo o tym powiadomić. Nie zabrakło też wielu innych przydatnych podczas wakacji wskazówek. Oprócz policji, do akcji edukacyjnej włączyli się strażacy i leśnicy.

Na terenie obozu harcerskiego w miejscowości Pająk odbył się specjalny dzień edukacyjny. Do akcji wkroczyli strażacy, leśnicy i policjanci. Wszystko po to, by uniknąć tragedii podobnej do tej sprzed roku na Pomorzu, gdzie w czasie wichury zginęły dwie harcerki.

Mundurowi dołożyli wszelkich starań, aby przekazać jak najwięcej informacji zwiększających bezpieczeństwo na obozach harcerskich. Strażacy skontrolowali miejsca bezpiecznej ewakuacji i kwestie łączności ze służbami ratowniczymi. Uczyli też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzielnicowy z Blachowni wygłosił natomiast prelekcję o bezpieczeństwie. Mówił o odpowiedzialności nieletnich za popełnienie czynów karalnych, zagrożeniach płynących z bezmyślności podczas wypoczynku nad wodą oraz przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusz zaznaczył, że dzieci i młodzież zawsze mogą liczyć na pomoc policji. Zachęcił też do zainstalowania w telefonie aplikacji „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z dzielnicowym i najbliższą komendą czy komisariatem.

  • kg
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły