06.12.2017

Opuszczona remiza przejdzie metamorfozę

Gmina Koniecpol pozyskała dofinansowanie na rewitalizację zdegradowanego budynku ochotniczej straży pożarnej położonego przy ul. Szkolnej 1.

W sumie gmina na ten cel – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa – dostanie dotację w wysokości 2 910 049 zł.

Pod koniec listopada ogłoszono postępowanie przetargowe na wykonanie robót budowlanych dotyczących rewitalizacji zdegradowanego budynku OSP w Koniecpolu na potrzeby Centrum Społeczno – Kulturalnego. Będą one polegać na częściowej rozbiórce istniejącego budynku. Później po rozbudowie i przebudowie, powstanie obiekt na planie litery „L”, dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Część parterowa podzielona zostanie na dwie połączone ze sobą części, Centrum Społeczno-Kulturalne oraz OSP. Na  piętrze znajdą się pomieszczenia wykładowe i sale dydaktyczne centrum.

Zakres prac do wykonania obejmuje również budowę placu zabaw dla dzieci.

Rewitalizacja zdegradowanego obiektu ochotniczej straży pożarnej przyczyni się do stworzenia warunków umożliwiających zmniejszenie problemów na rewitalizowanym obszarze, w tym:

aktywizacji społeczności lokalnej, szczególnie w zakresie integracji oraz uczestnictwa, zwłaszcza w kulturze,
eliminacji negatywnych zachowań u dzieci i młodzieży oraz polepszenia ich szans edukacyjnych,
wsparcia dla rodzin w zakresie opieki i wychowania dzieci i młodzieży,
aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych oraz polepszenia warunków lokalnego rynku pracy,
zagospodarowania przestrzeni publicznych.
Nowa infrastruktura pozwoli również na realizację projektów komplementarnych współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Jest to bardzo ważna dla mnie inwestycja. Rozpoczęte w przeszłości roboty budowlane i przerwane z niewiadomych przyczyn  to jedna z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć w Koniecpolu – powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga. Obecnie teren jest zdewastowany i niebezpieczny dla otoczenia. – Ogłosiliśmy przetarg na roboty budowlane, a więc w roku 2018 zakończymy inwestycję. W następnym roku będzie można już skorzystać z nowej infrastruktury z przeznaczeniem na Centrum Społeczno – Kulturalne, na którą pozyskaliśmy dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – dodał.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły