Ostatnia sesja

30.10.2018

Ostatnia sesja

Częstochowscy radni na sali sesyjnej w takim składzie spotkali się po raz ostatni. Sesja, która odbyła się 30 października była m.in. okazją do podziękowań za pracę na rzecz samorządu w minionych czterech latach.

Za tę pracę dziękowali prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. Wszystkie obecne na wtorkowej sesji radne oraz wszyscy radni otrzymali pamiątkowy album „Częstochowa. 100 lat niepodległości”, z archiwalnymi i aktualnymi fotografiami syntetycznie dokumentującymi historię stulecia, jakie minęło w naszym mieście od odzyskania niepodległości. Albumy opatrzone zostały prezydencką dedykacją „za pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz wysiłek włożony w rozwój miasta w latach 2014-2018”.

Dziękując za dotychczasową współpracę prezydent nawiązał także do wyzwań, jakie stoją przez nową Radą Miasta, która pierwszy raz spotka się w drugiej połowie listopada.

– Z każdym z klubów, z każdym ze środowisk reprezentowanych w Radzie Miasta chciałbym w czasie tej nowej kadencji współpracować – zadeklarował ponownie Krzysztof Matyjaszczyk. – Liczę na to, że uda nam się znaleźć takie formuły tej współpracy, które pomogą w skutecznym działaniu na rzecz Częstochowy.

Tylko część dotychczasowych radnych żegna się z Radą Miasta. Zgodnie z wynikami wyborów samorządowych z 21 października – na kolejną, tym razem 5-letnią, VIII kadencję odrodzonego samorządu, mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy wybrali ponownie większość z 28 obecnych pań i panów radnych.

Przypomnijmy, że Rada Miasta Częstochowy pracowała w czasie VII kadencji w składzie (osoby obecnie sprawujące mandat, w porządku alfabetycznym): Ewelina Balt, Łukasz Banaś, Artur Gawroński (wiceprzewodniczący RM), Barbara Gieroń, Małgorzata Iżyńska, Dariusz Kapinos, Justyna Kielesińska,  Łukasz Kot, Jacek Krawczyk, Albert Kula, Jerzy Łodziński, Anna Majer, Marcin Maranda (wiceprzewodniczący RM), Zbigniew Mizgalski, Zbigniew Niesmaczny, Jerzy Nowakowski, Monika Pohorecka, Andrzej Sowa, Krystyna Stefańska, Piotr Strach, Ryszard Szczuka, Krzysztof Świerczyński, Tomasz Tyl, Jolanta Urbańska, Łukasz Wabnic, Zdzisław Wolski (przewodniczący RM), Piotr Wrona, Przemysław Wrona (wiceprzewodniczący RM).

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły