Osteobus wjedzie do Częstochowy

08.12.2022

Osteobus wjedzie do Częstochowy

22 grudnia będzie możliwe wykonanie bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy. Osoby zainteresowane muszą się tylko wcześniej zapisać. Na miejscu będzie można przejść całą procedurę oraz uzyskać poradę medyczną.

Osteoporoza to choroba atakująca układ kostny. Wiąże się z pogorszeniem stanu kości i zwiększonej podatności na złamania. W trakcie wydarzenia będzie można poddać się badaniu gęstości kości, czyli densytometrii. Dzięki temu można wykryć wczesne stadium rozwoju choroby, monitorować jej rozwój, a także określić stopień jej zaawansowania.

Badanie powinny wykonać osoby, u których w rodzinie występowały jednostki chorobowe. Wzmożoną czujność powinny mieć kobiety po 50 roku życia oraz mężczyźni po 55 roku życia. Procedura niewskazana jest dla kobiet w ciąży, osób po podaniu środka kontrastowego w ciągu ostatnich dwóch dni, takich, które miały wykonane w ostatnim roku badanie RTG lub rezonans, zauważyły u siebie: katar, gorączkę lub osłabienie.

Osteobus będzie znajdował się przy ul. Kordeckiego 4, 22 grudnia w godzinach od 10:00 do 16:00. Wizyta jest bezpłatna po wcześniejszym dokonaniu zapisu. Można to zrobić osobiście, w miejscu odbywania się badań (jednak nie później niż dzień wcześniej). Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 512746125 lub mailowo kontakt@fundacjaneuca.pl

  • opr. NL
Najnowsze artykuły