Ostrożnie na drogach

19.11.2018

Ostrożnie na drogach

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na ulicy Pułaskiego w rejonie wiaduktu kolejowego w Myszkowie.

Około godziny 5.15 dyżurny myszkowskiej komendy odebrał pierwsze zgłoszenie dotyczące zderzenia trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem oplem zafirą jadąc ulicą Pułaskiego w kierunku Ronda Kułakowskiego, na skutek gwałtownego hamowania, wpadł w poślizg i i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie czołowo zderzył się z oplem corsą. W wyniku zderzenia, opel zafira przemieścił się na przeciwny pas i w efekcie najechał na niego kierujący peugeotem. Zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście oprócz zniszczonych pojazdów, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Utrudnienia w ruchu trwały prawie 2 godziny. Policjanci zorganizowali objazdy, bo droga była zablokowana. To  nieodosobniony przypadek. Od rana w powiecie lublinieckim doszło już do 5 zdarzeń drogowych.

Policjanci przypominają, że bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie się do podróży.

Pamiętaj:

  • dokładnie oczyść pojazd ze śniegu zanim wyjedziesz na drogę – śnieg powinien zostać usunięty nie tylko z szyb, ale również z dachu, pokrywy komory silnika oraz ze świateł przednich i tylnych,
  • zwróć uwagę, aby szyby nie były zaparowane, a widoczność z wnętrza pojazdu nie była utrudniona,
  • zaplanuj swoją podróż – w przypadku złych warunków atmosferycznych wyjedź 10 minut wcześniej. W przypadku ewentualnych utrudnień w ruchu rodzi to niepotrzebny stres, a w konsekwencji może prowadzić do agresji,
  • pamiętaj o tym, że zawsze w razie pojawiających się opadów atmosferycznych należy zmniejszyć prędkość,
    przy niskich temperaturach nawierzchnia jezdni przymarza. Unikaj wtedy gwałtownych manewrów i ostrego hamowania.
  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły