Oświadczenie siostry zmarłej: Szwagier błagał lekarzy, by ratowali mu żonę

26.01.2022

Oświadczenie siostry zmarłej: Szwagier błagał lekarzy, by ratowali mu żonę

Na stronie Ogólnopolskiego Stronu Kobiet opublikowano oświadczenie Wioletty Paciepnik, siostry bliźniaczki 37-letniej Agnieszki, która 25 stycznia 2022 roku zmarła w szpitalu w Blachowni. – Mój szwagier błagał lekarzy, by ratowali mu żonę, nawet kosztem ciąży – mówi kobieta. Rodzina Agnieszki w poniedziałek przedstawi więcej szczegółów tej bulwersującej sprawy podczas konferencji prasowej.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie kobiety:

“Nazywam się Wioletta Paciepnik. Jestem siostrą bliźniaczką zmarłej Agnieszki z Częstochowy.

Moja siostra zmarła w szpitalu po ponad miesięcznym pobycie tam. Była w ciąży bliźniaczej. Kiedy w grudniu jeden płód obumarł, mąż Agnieszki (a mój szwagier) błagał lekarzy, by ratowali mu żonę, nawet kosztem ciąży. Agnieszka nosiła tydzień martwy płód. Aż obumarł drugi. Oba wydobyto po dwóch dniach od ich zgonu.

Cały ten czas siostra bardzo źle się czuła, miała podwyższone CRP czyli wskaźnik stanu zapalnego w organizmie. 25 stycznia moja siostra zmarła.

 

Do końca miałam nadzieję, że z tego wyjdzie. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Do szpitala idzie się po to, żeby dostać pomoc, a nie żeby umrzeć.

Jak jest się w ciąży, to powinno się mieć jeszcze lepszą opiekę. Siostra spędziła święta w szpitalu, pożegnałam się z nią w ostatniej chwili. Aż zgasła.

Bardzo potrzebujemy sprawiedliwości i będziemy jej szukać. Złożyliśmy skargę do Rzecznika Praw Pacjenta i zawiadomienie do prokuratury. Chcemy uczcić pamięć mojej ukochanej siostry i ochronić inne kobiety w Polsce od podobnego losu.”.

  • TS
Najnowsze artykuły