12.02.2018

Oszczędny kosz na śmieci

Polska firma Integrated Solutions zaprojektowała i wprowadziła do produkcji ekologiczny i oszczędny kosz na śmieci. Chodzi o Big Belly, który pozwala na inteligentne zarządzanie odpadami. Wyposażony jest w moduł zgniatający oraz system monitorujący zapełnienie pojemnika. A wszystko zasila energia słoneczna.

System monitorujący zapełnienie kosza Big Belly pozwala na inteligentne zarządzanie odpadami. Śmieci wrzucane do szuflady, stopniowo ją zapełniają i gdy zgromadzi się ich większa ilość, zostają przez prasę zgniecione. Dzięki temu nie trzeba tak często opróżniać pojemnika. Szczególnie dobrze sprawdza się to w przypadku puszek lub plastikowych butelek, które zazwyczaj trafiają do kosza niezgniecione.

System monitorujący oraz prasa w Big Belly zasilane są energią słoneczną – na pokrywie kosza zamontowane są ogniwa fotowoltaiczne. Całość może bezprzewodowo łączyć się z aplikacją, dzięki czemu wszystkie dane dostępne są online. Dodatkowo ekologiczny kosz od Integrated Solutions może wysłać właścicielowi sms z informacją o stanie zapełnienia, a nadajnik GPS ułatwia jego lokalizację.

Kosze na śmieci Big Belly testowane już były w miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź i Sopot.

  • df
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły