Oszukiwali na stacji diagnostycznej

28.07.2017

Oszukiwali na stacji diagnostycznej

W toku postępowania ustalono, że Sławomir K. i Henryk F. w 2015 roku byli zatrudnieni na stanowiskach diagnostów w jednej ze stacji kontroli pojazdów w Częstochowie. Na podstawie m.in. zeznań świadków stwierdzono, że w okresie od maja do września 2015 roku oskarżeni, pomimo nieprzeprowadzenia badań technicznych pojazdów, wystawiali zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu oraz dokonywali wpisów w rejestrze badań i dowodach rejestracyjnych. – W postępowaniu ustalono, że Sławomir K. poświadczył nieprawdę w dokumentacji dotyczącej 11 badań technicznych, a Henryk F. 5 badań – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów, dla stwierdzenia czy dany pojazd spełnia warunki pozwalające na dopuszczenie go do ruchu, konieczne jest przejechanie pojazdem przez ścieżkę diagnostyczną. Pozwala to zweryfikować prawidłowość działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu pod względem bezpieczeństwa jazdy – przypomina prokurator Ozimek.

W śledztwie prokurator przedstawił oskarżonym zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Przesłuchani przez prokuratora Sławomir K. i Henryk F. przyznali się do zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia, które są zgodne z ustaleniami śledztwa.

Oskarżeni nie byli w przeszłości karani.

Zarzucane oskarżonym przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły