16.02.2018

Paliwa w dół. Ma być jeszcze lepiej

Ceny paliw na stacjach benzynowych idą w dół. W porównaniu z pierwszą połową lutego olej napędowy jest tańszy o 4 grosze na litrze, benzyna o 3 natomiast autogaz o 2. Co ciekawe tendencja spadowa ma się utrzymać.

Najtańszy olej napędowy mają stacje w województwie śląskim (średnio 4,46 zł), a najdroższy zachodniopomorskie (4,59 zł). Stacje śląskie to też najtańsza benzyna – średnia 4,56 zł, a zachodniopomorskie najdroższa – 4,72 zł. Z kolei podlaskie to najtańszy autogaz – 2,00 zł/l, a najdroższy również zachodniopomorskie 2,15 zł. Co ciekawe tendencja spadkowa ma się utrzymać. W porównaniu do detalicznych wartości z początku lutego zmiana na korzyść konsumentów może wynieść nawet ok. 20 gr za litr!  Dlaczego? Wszystko przez notowania ropy na giełdach, które spadły o ponad 10 proc. O ile istnieje taka możliwość, warto więc wstrzymać się kilka dni z tankowaniem do pełna, zanim stacje uwzględnią niższe ceny z rynku hurtowego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły