Paliwa w górę

28.07.2017

Paliwa w górę

W porównaniu z początkiem czerwca paliwo dieslowskie nadal jest jednak tańsze o 8 gr/l, benzyna o 9 gr/l, a LPG aż 13 gr/l.

W porównaniu z sytuacją sprzed roku (notowanie z 22 lipca 2016 r.) paliwo do silników wysokoprężnych jest dziś droższe o 7 gr/l, paliwo do silników o zapłonie iskrowym o 2 gr/l, a alternatywny do nich gaz o 26 gr/l.

W kończącym się tygodniu najtańszy olej napędowy mają stacje w woj. śląskie: 4,12 zł/l (+2 gr/l przez ostatnie 7 dni); najdroższy zachodniopomorskie: 4,32 zł/l (+6 gr/l). Największe zmiany tego tygodnia to opolskie: +8 gr/l, przy średniej 4,30 zł/l.

Stacje śląskie to też najtańsza benzyna: średnia 4,31 zł/l (+2 gr/l); a zaś zachodniopomorskie najdroższa: 4,50 zł/l (+5 gr/l). Największe zmiany tego tygodnia to opolskie: +9 gr/l, przy średniej 4,46 zł/l.

Najtańszy autogaz to lubelskie: 1,77 zł/l (+2 gr/l); a najdroższy tradycyjnie zachodniopomorskie: 2,02 zł/l (+5 gr/l). Największe zmiany tego tygodnia to opolskie: +9 gr/l gr/l, przy średniej 1,84 zł/l.

Dziś w polskich rafineriach benzyna i olej napędowy tanieją w hurcie średnio 11 zł/m3. Jednak pamiętajmy, że od 17 czerwca ceny hurtowe Pb95 wzrosły 60 zł/m3, a ON 103 zł/m3, tj.: odpowiednio: 2% i 3% [ONG +4,1%].

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły