04.04.2018

Patriotyczna palma

W kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie można było podziwiać misternie wykonaną palmę w barwach patriotycznych. Uplotły ją i przyozdobiły członkinie Klubu Aktywności Lokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W Niedzielę Palmową grupa osób wyjechała do Lipnicy Murowanej, aby podziwiać prawdziwy spektakl palmowy, który rozgrywał się na lipnickim rynku w ramach Jubileuszowego 60 Konkursu Lipnickich Palm. Wydarzeniu towarzyszył bogaty jarmark wielkanocny i warsztaty wykonywania palm.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było poświęcenie palm i udział w mszy świętej w kościele parafialnym pw. św Andrzeja Ap. Organizatorem wyjazdu był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły