26.01.2018

Patriotyczna rywalizacja

Już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej nr 41 zorganizowano Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Tym razem uczniowska rywalizacja poświęcona była setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych. Patriotyczna rywalizacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 15 szkół z Częstochowy, naszego powiatu oraz powiatu kłobuckiego i myszkowskiego. Uczestnicy występowali solo, w zespołach oraz w chórkach. – Konkurs opiera się na propagowaniu wartości patriotycznych, a te są w naszej szkole uczniom i nauczycielom bardzo bliskie – twierdzi Jolanta Woźniak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 (dawniej Gimnazjum nr 12). Tym razem konkurs poświęcony był setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. –

Historia jest matką każdego narodu. To my nauczyciele musimy w szczególności przekazać młodym ludziom tę wartość. Mamy świadomość, że konkurs jest bardzo poważny, ale zarazem inspirujący. Rokrocznie uczniowie potrafią świetnie dobrać repertuar. Tym razem utwory literackie i muzyczne dotyczyły odzyskania przez Polskę niepodległości – zaznacza Jolanta Woźniak. Wszystkie występy oceniała specjalna komisja składająca się z przedstawicieli Akademii im. Jana Długosza, Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz zaprzyjaźnionych nauczycieli. Pod uwagę brany był między innymi dobór repertuaru, interpretacja prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. – Mieliśmy nie lada wyzwanie. Młodzież tradycyjnie stanęła na wysokości zadania – podsumowało jury.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły