Pieniądze na autostradę

25.01.2017

Pieniądze na autostradę

Autostrada A1 z Rząsawy do Pyrzowic będzie mieć łączną długość 56,9 km. Realizację całego fragmentu A1 podzielono na cztery odcinki o długości od 5 do 20 km: odcinek F od węzła Rząsawa do węzła Blachownia o długości ok. 20,3 km, odcinek G od węzła Blachownia do węzła Zawodzie o długości 4,7 km, odcinek H od węzła Zawodzie do węzła Woźniki o długości 16,7 km oraz na odcinek I od węzła Woźniki do węzła Pyrzowice o długość ok. 15,2 km.

Odcinek autostrady A1 między Częstochową i Pyrzowicami położony jest w korytarzu bałtycko-adriatyckim sieci bazowej TEN-T (Transeuropejskiej Sieci Transportowej), która łączy północ z południem Europy przez Polskę centralną. Dzięki niemu Polscy obywatele i zagraniczni podróżni skorzystają z lepszego połączenia z czeską autostradą D1 i południem Europy. Pomoże to również odciążyć Częstochowę z ruchu tranzytowego.

– Jednolita sieć połączeń w ramach UE pozwala na utrzymanie konkurencyjności lokalnych gospodarek i przynosi konkretne pozytywne zmiany w codziennym życiu obywateli. Strategiczne inwestycje we właściwe odcinki głównych sieci transportowych w UE oznaczają nowe możliwości w dziedzinie handlu, zatrudnienia i turystyki – powiedziała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu.

Całkowita planowana długość autostrady A1 to 568 km. W grudniu 2016 r. ukończone były ok. 442 km autostrady, przy wsparciu finansowym UE.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły