Pieniądze na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

24.08.2019

Pieniądze na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Przedstawiciele blisko trzydziestu gmin i powiatów z naszego województwa podpisali umowy z członkiem zarządu Beatą Białowąs i dyrektorem Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Jerzym Motłochem na dofinansowanie na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W sumie na ten cel przeznaczonych zostanie łącznie prawie 6,5 mln zł.

Dofinansowanie otrzyma między innymi gmina Lelów. Pozyskała ona w sumie 82 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi dojazdowej do pól w miejscowości Podlesie.

Członek zarządu województwa śląskiego Beata Białowąs zaznaczyła, że jeszcze w tym roku kwota przeznaczona na dofinansowania zostanie zwiększona prawdopodobnie o 1 mln zł. Dodała także, że modernizacja dróg dojazdowych znacznie ułatwi życie mieszkańców regionów. Środki finansowe są pozyskiwane w ramach opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Wnioski na pozyskanie środków budżetowych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych z produkcji są składane raz w roku i podlegają kwalifikacji, po zakończeniu których sporządzana jest lista rankingowa zadań objętych dofinansowaniem. Ponadto utworzona jest również lista wniosków oczekujących na dofinansowanie, uruchamiana w sytuacji pozyskania środków, np. gdy nastąpi rezygnacji z listy podstawowej lub w wyniku przeprowadzonych przetargów wystąpią oszczędności.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Lelów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły