12.10.2017

Pierwsza dama spotkała się z Amazonkami

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w obchodach Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.

Podczas gali, która odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej specjalnymi Bursztynowymi  Łukami Amazonek i statuetkami „Serce za Serce” uhonorowani zostali przyjaciele Amazonek – ludzie, którzy od wielu lat wspierają działania stowarzyszenia i zrzeszonych w nim kobiet.

Gościem spotkania była między innymi małżonka prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda. Pierwsza dama zaznaczyła, że wciąż ma w pamięci zeszłoroczne spotkanie z amazonkami podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Podkreśliła, że zrobiło ono na niej duże wrażenie, i że zapamiętała niezwykle serdeczną i niepowtarzalną atmosferę tworzoną przez amazonki.
Galę uświetnił występ Roberta Janowskiego, który dla zgromadzonych z całej Polski Amazonek zaśpiewał wybrane specjalnie dla nich piosenki o miłości i radości życia.

Uroczystość w Filharmonii Częstochowskiej odbyła się w ramach 20. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę. W sumie wzięło w niej udział około 7 tysięcy osób. Przyjechały też delegacje amazonek z Czech i z Niemiec. Przed eucharystią uczestniczki zaśpiewały hymn amazonek. Specjalny list do kobiet przesłał Ojciec Święty Franciszek – słowa przesłania przekazał bp Antoni Długosz. Ojciec Święty życzył każdej z kobiet odwagi, wiele sił i mocy ducha, wyrażał nadzieję, że ich ufne zawierzenie Bożej woli choroby, cierpienia, trudów, przyczyni się do nawrócenia ludzkich serc i przemiany świata.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły