31.01.2018

Pierwsze jupitery już są

Rozpoczął się montaż masztów oświetleniowych na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków. Koszt sztucznego oświetlenia boiska głównego wyniesie prawie 2,5 mln złotych.

Roboty rozpoczęły się od położenia fundamentów, zainstalowania przyłączy elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. Obecnie na miejscu montowane są stalowe, 42-metrowe wielokątne maszty oświetleniowe, wyposażone w 152 projektory oświetlenia płyty głównej.

Budowa oświetlenia płyty głównej stadionu jest elementem prac modernizacyjnych, związanych z dostosowaniem obiektu do wymogów pierwszoligowych. PZPN postawił warunek, że ma być ono w pełni gotowe do użytku przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2017/2018.  Prace mają się zakończyć ok. 20 lutego, rozgrywki I-ligowe ruszają w marcu (wg terminarza pierwszy mecz „u siebie” Raków zagra 17 marca).

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły