Pierwsze ławki z przewijakami już są!

26.09.2018

Pierwsze ławki z przewijakami już są!

W ramach programu „Kierunek przyjazna Częstochowa” miasto stawia pierwsze ławki z przewijakami. Jest to duże udogodnienie dla rodzin z małymi dziećmi.

Pierwsze z ławek zamontowano na Skwerze Solidarności, druga na placu zabaw u zbiegu ul. Dekabrystów i al. Armii Krajowej. Kolejna do końca tygodnia pojawi się na Promenadzie Niemena. Ich montażem zajmuje się Wydział Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa UM Częstochowy. Jest to duże udogodnienie dla mam i tatów z najmniejszymi pociechami w przestrzeni miejskiej. Z drugiej strony jest to projekt proekologiczny. Na każdej ławce zamontowany jest panel fotowoltaiczny. Dzięki niemu będzie można np. doładować sobie baterię telefonu czy innego urządzenia elektronicznego. Każda ławka wyposażona jest też w stojak na rowery, miskę dla psa oraz kosz na śmieci. Trzy ławki – w tym jedna gratis – zostaną zamontowane kosztem ok. 25 tys. zł. Koszt pojedynczej ławki (wraz z montażem) to 12 054 zł brutto. Możliwe, że w przyszłym roku pojawią się kolejne tego typu ławki. Jeden z ogólnomiejskich wniosków do budżetu obywatelskiego zakłada montaż takiej ławki w każdej dzielnicy miasta.

  • Karolina Włodek
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły