Pierwsze polskie butlomaty

27.01.2017

Pierwsze polskie butlomaty

Butlomat to urządzenie przypominające obecne na rynku od kilku lat, samoobsługowe Paczkomaty i Pralniomaty. Pozwalają one na samodzielne wymienienie butli w sposób łatwy i wygodny. Co istotne, będą one dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Aby sprostać wymogom bezpieczeństwa butlomat wyposażony jest w czujniki optyczne oraz system ważenia weryfikujące butlę pod względem kształtu i ciężaru. Urządzenie pozwala też na zwrot pustej butli gazowej. Płatności dokonywane są kartą, a obok terminalna płatniczego umieszczona jest szczegółowa instrukcja. – Butlomat to innowacyjne urządzenie i prawdziwy postęp w sprzedaży detalicznej tego asortymentu – zapewnia Agnieszka Stochmal, Dyrektor Marketingu i Obsługi Klienta z AmeriGas Polska. – Jego ogromną zaletą jest dostępność: będzie znajdował się w często uczęszczanych miejscach i będzie można z niego skorzystać o każdej porze dnia i nocy. To także bezpieczeństwo i pewność, że kupujący otrzymuje oryginalną, butlę, z plombą poświadczającą jej bezpieczeństwo oraz prawidłową ilość i jakość gazu – zaznacza.

Pierwsze butlomaty pojawią się już w piątek, 27 stycznia, w Myszkowie przy Kauflandzie (ul. Pułaskiego 6A) oraz w Zduńskiej Woli w województwie łódzkim. O tym, jakim są ułatwieniem oraz jak z nich korzystać, można będzie dowiedzieć się podczas akcji promocyjnych, które w potrwają przez cały tydzień od otwarcia.

Producentem butlomatów jest polska firma Noatech, specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań samoobsługowych. – Dziś dla konsumentów liczy się przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda. Butlomat właśnie to zapewnia – mówi Julian Kozankiewicz, prezes zarządu Noatech. – Jest również atrakcyjną nowinką techniczną, a te – jak pokazuję rzeczywistość są bardzo popularne w naszym społeczeństwie, otwartym na nowe, komfortowe rozwiązania ułatwiające codzienność.

Kolejne butlomaty mają pojawić się w innych polskich miastach w najbliższych tygodniach.

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły