Pijany 43-latek zasnął za kierownicą

18.12.2017

Pijany 43-latek zasnął za kierownicą

Promil alkoholu w organizmie miał 43-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Mężczyzna w takim stanie postanowił siąść za kierownicą. Jadąc trasą DK-1 zasnął i doprowadził do kolizji…

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (18.12.) około godziny 4.00 na krajowej „jedynce” w Markowicach. Kierujący mercedesem benz, 43-latek z powiatu wyszkowskiego, jadąc prawym pasem w kierunku Katowic, doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym lewym pasem ciężarowym volvo. Jak się okazało, kierowca  mercedesa zasnął w czasie jazdy, bo… był pijany.

Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie wybrał się z miejsca zamieszkania do Pyrzowic na lotnisko, skąd miał lecieć do pracy w Norwegii. Teraz zamiast tego, może trafić za kraty na 2 lata. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły