Pijany, bez uprawnień potrącił pieszego

10.01.2019

Pijany, bez uprawnień potrącił pieszego

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał 27-latek, którego zatrzymali policjanci z Myszkowa. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę. Na efekty nie trzeba było długo czekać – 27-latek potrącił prawidłowo idącego lewą stroną jezdni 37-latka. Nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Na dodatek okazało się, że nie ma prawa jazdy. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło na ulicy Mrzygłodzkiej w Myszkowie. Jak wstępnie ustalili policjanci z drogówki, 27-letni kierowca peugeota, jadąc ulicą Mrzygłodzką, potrącił prawidłowo idącego lewą stroną jezdni 37-latka. Mężczyzna nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wezwani na miejsce policjanci z ruchu drogowego błyskawicznie dotarli do sprawcy. Jak się okazało, kierowca peugeota był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Na dodatek 27-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają myszkowscy śledczy.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły