Pijany kierowca miał 3 promile i jechał mimo trudnych warunków

24.12.2021

Pijany kierowca miał 3 promile i jechał mimo trudnych warunków

We wtorek 21 grudnia, tuż przed godz. 2, kłobuccy policjanci  zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał 3 promile, a na siedzeniu pasażera leżała butelka z niewypitym alkoholem.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Na ulicy Wieluńskiej w Kłobucku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego w kierunku Częstochowy forda transita. Patrol chciał skontrolować busa posiadającego numery rejestracyjne z obcego województwa, którego kierowca wybrał się w trasę pomimo trudnych warunków drogowych.

Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 45-letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka na terenie powiatu pajęczańskiego. Mundurowi od razu zauważyli, że kierowca może być nietrzeźwy, jednak nawet doświadczeni stróże prawa byli zdziwieni, kiedy w trakcie prowadzonych badan stanu trzeźwości wyszło na jaw, że stężenie alkoholu w organizmie stale wzrasta osiągając wynik 3 promili.

Na fotelu pasażera policjanci znaleźli butelkę z upitym alkoholem. Biorąc pod uwagę fakt, iż kierowca prowadził samochód po drodze krajowej nr 43, a także stan w jakim się znajdywał, można powiedzieć, że była to kolejna interwencja mundurowych, która pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Aktualnie sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu surowe konsekwencje oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 45-latka zdecyduje prokurator i sąd.

 

  • BM
Najnowsze artykuły