Pijany kierowca potrącił nastoletnich rowerzystów

05.09.2018

Pijany kierowca potrącił nastoletnich rowerzystów

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 22-letni obywatel Ukrainy, który potrącił dwoje nastoletnich rowerzystów. Mężczyzna został zatrzymany i w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, kilka minut po godzinie 17.00 w miejscowości Lutrowskie (Gmina Krzepice) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierowca renault kangoo po wyjechaniu z zakrętu, przejechał przez oś jezdni i uderzył w jadących z przeciwka nastoletnich rowerzystów. 15-letnia dziewczyna i jej rówieśnik zostali zabrani do szpitala. Oboje mogą mówić o wielkim szczęściu – po dokładnych badaniach okazało się, że nie doznali poważnych obrażeń ciała.

Samochodem kierował 22-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał w organizmie 3 promile alkoholu. Wraz z nim podróżował jego znajomy, również obywatel Ukrainy, który na miejscu odmówił badania stanu trzeźwości. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Samochód biorący udział w zdarzeniu został zabezpieczony i poddany dokładnym oględzinom. Ponadto policjanci zlecili pobranie krwi od zatrzymanych.

Po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności policyjnych, ustaleniu przebiegu zdarzenia oraz dokładnym ustaleniu obrażeń pokrzywdzonych, policyjne zarzuty jazdy po pijanemu i spowodowania kolizji usłyszał 22-letni kierowca samochodu. Nieodpowiedzialny cudzoziemiec w trybie przyspieszonym został doprowadzony do częstochowskiego sądu, gdzie zatrzymano jego paszport i skazano na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły