Pijany lekarz na dyżurze

07.02.2017

Pijany lekarz na dyżurze

W niedzielę po południu, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z lublinieckich szpitali, na izbie przyjęć dyżur pełni pijany lekarz. Zachowanie medyka wzbudziło podejrzenia jednej z pacjentek. Kobieta nie mogła się z nim porozumieć. Postanowiła więc powiadomić policję. Mundurowi zastali w gabinecie 65-letniego lekarza, który sprawiał wrażenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został odsunięty od dalszych obowiązków, a o całym zdarzeniu powiadomiono prokuraturę. Śledczy ustalają, czy lekarz pracując pod wpływem alkoholu, spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Od tych ustaleń zależy, jakie poniesie on konsekwencje prawne. Jeżeli okaże się, że dopuścił się przestępstwa, może trafić za kratki na trzy lata.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły