Po pijanemu wsiadł za kierownicę. Uderzył w betonowy przepust

28.02.2022

Po pijanemu wsiadł za kierownicę. Uderzył w betonowy przepust

Tę przejażdżkę 27-letni kierowca zapamięta na długo. Mężczyzna wsiadł pod wpływem alkoholu za kierownicę. W pewnym momencie stracił nad pojazdem, po czym uderzył w betonowy przepust wodny. Nieodpowiedzialny obcokrajowiec miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala.

W środę 23 lutego, około godziny 8.25 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Piła Pierwsza w gminie Wręczyca Wielka. Ze zgłoszenia wynikało, że zdarzeniu udział brały dwa pojazdy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z drogówki, którzy zweryfikowali zgłoszenie i ustalili, że kierowca bmw jadąc przez miejscowość Piła Pierwsza stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w betonowy przepust wodny. Samochodem kierował 27-letni obywatel Ukrainy. Z mężczyzną podróżował 50-letnim obywatele Mołdawii. W zdarzeniu brał udział tylko jeden pojazd.

W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad bmw był fakt, iż w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy było ponad 2,5 promila alkoholu. Z uwagi na obrażenia ciała 27-latek został zabrany do częstochowskiego szpitala. Pasażer nie odniósł obrażeń ciała. Obaj obcokrajowcy mieszkają na terenie gminy Wręczyca Wielka.

Aktualnie sprawą zajmują się kryminalni z komisariatu we Wręczycy Wielkiej. Ranny obywatel Ukrainy w związku z popełnionym przestępstwem musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Najnowsze artykuły