PO z akcją #TuJestPrzyszłość w Częstochowie

17.03.2023

PO z akcją #TuJestPrzyszłość w Częstochowie

W ramach akcji #TuJestPrzyszłość do Częstochowy zawitała dziś posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz wraz z senatorem Krzysztofem Brejzą. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, w ramach spotkań konsultują kolejne postulaty programowe.

– Mamy świadomość, że przed nami jedno z najtrudniejszych zadań, które polega na odsunięciu od władzy tych, którzy zepchnęli Polskę w bagno autorytaryzmu. To też zadanie, które polegać będzie na odbudowaniu Polski po ośmiu latach rządów ludzi, którzy niszczyli instytucje, mieli za nic prawo, kradli, oszukiwali, pokazali niespotykaną do tej pory skalę pazerność i chciwość. Mamy pełną świadomość, że aby zrealizować ten cel potrzebujemy determinacji, ale także potrzebujemy współdziałania – mówiła podczas konferencji, przed spotkaniem otwartym z wyborcami Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Politycy Koalicji Obywatelskiej wystąpili mając przy sobie członków nowo powstałego stowarzyszenia Nowa Generacja Częstochowa.

– Cieszy nas, że w Częstochowie znalazła się grupa młodych, zaangażowanych ludzi, który swój czas wolny wiążą z aktywnością społeczno – polityczną,  że młodzi ludzie wiedzą, że poprzez założenie struktury Nowej Generacji i włączenie się w budowę projektu Koalicji Obywatelskiej. Tu w Częstochowie oni budują swoją przyszłość. Wszystko jest w waszych rękach. Te wybory parlamentarne będą wyborami o przyszłość, o kierunek rozwoju Polski – podkreślił senator Krzysztof Brejza.

Do naszego miasta zawita także Donald Tusk. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaprasza na spotkanie otwarte z mieszkańcami Częstochowy do Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w czwartek 23 marca.

 

fot. Nadia Klabisz

  • pn
Najnowsze artykuły