Pobił kolegę od kieliszka. Jego życia nie udało się uratować

05.06.2019

Pobił kolegę od kieliszka. Jego życia nie udało się uratować

Resztę życia w więzieniu może spędzić 58-latek z Kłobucka, który pobił swojego kompana od kieliszka. Na skutek poniesiony obrażeń mężczyzna zmarł. Na wniosek kłobuckich kryminalnych oraz prokuratora, częstochowski sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2.06.) w jednym z mieszkań socjalnych na terenie Kłobucka. Około godziny 22.30 oficer dyżurny otrzymał telefoniczną informację o śmierci 59-letniego mężczyzny. Na miejsce skierowano patrol. Policjanci ustalili, że w jego mieszkaniu spotkało się kilku znajomych. Podczas suto zakrapianej alkoholem imprezy, jeden z jej uczestników zaatakował gospodarza. Pobił go tak dotkliwie, że ten zmarł na skutek poniesionych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzewanego o brutalny atak oraz pozostałych dwóch uczestników imprezy. Wszyscy są dobrze znani kłobuckim stróżom prawa. W chwili zatrzymania byli pijani – badanie trzeźwości wykazało u nich od 2 do 3 promili alkoholu.

Na miejscu zdarzenia pracowali kłobuccy kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki, a czynności nadzorował prokurator.

Materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 59-letniego mieszkańca Kłobucka, które w konsekwencji doprowadziło do śmierci pokrzywdzonego. Na wniosek śledczych i prokuratury, częstochowski sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły