Pobili rekord

16.01.2019

Pobili rekord

54319,32 zł udało się zebrać w Olsztynie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób pobity został zeszłoroczny rekord. W akcji wzięło udział  122 wolontariuszy.

Impreza odbyła się w hali sportowej przy ul. Zielonej. Rozpoczeły ją roztańczone przedszkolaki z gminnego przedszkola w Olsztynie. Zgromadzeni zobaczyli grupę taneczną „Wesołe nutki”, przedszkolaki w „Tańcu Mikołajów” oraz grupę Sówek w piosence „Hallelujah”. Poza tym wystąpił też zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Turowie w tańcu „Krakowiak” oraz Zumba Kids z prowadzącą Eweliną Cieślak. Niewątpliwą atrakcją był pokaz iluzjonisty Pawła Szretera. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa. Najmłodsi z kolei doskonale bawili się na dmuchanych zamkach. Pyszne pierogi przygotowały członkinie Klubu Aktywności Lokalnej pod przewodnictwem Stefanii Błaszczyk. Pomiędzy licznymi licytacjami imprezę uświetniały występy zespołów: AllDęte i Apress Band. Kulminacyjnym momentem niedzielnego finału było tradycyjne światełko do nieba. Odliczanie rozpoczął wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy, Januszem Koniecznym. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać Stajni Biały Borek z Biskupic (6918,82 zł), drugie miejsce przypadło restauracji Spichlerz w Olsztynie (3798,01 zł). Wśród wolontariuszy natomiast najwięcej zebrała Laura Najgebauer – 1 118,24 zł.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły