Podczas kontroli dał fałszywe prawo jazdy

01.04.2019

Podczas kontroli dał fałszywe prawo jazdy

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który podczas kontroli drogowej okazał mundurowym… fałszywe prawo jazdy. Dokument został zabezpieczony, a o dalszym losie mieszkańca powiatu lublinieckiego zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na ulicy Piłsudskiego w Lublińcu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę forda. Kiedy mundurowi poprosili go o prawo jazdy, mężczyzna okazał im dokument według, którego posiadał uprawnienia do kierowania w kilku kategoriach. Stróże prawa od razu zorientowali się, że wręczony im falsyfikat. Zweryfikowali również posiadane przez mężczyznę uprawnienia. Okazało się, że ma jedynie kategorię AM. Policjanci zabezpieczyli fałszywy blankiet, a wobec kierującego, poza wdrożeniem postępowania karnego, dodatkowo skierowano wniosek do sądu w związku z popełnionym wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem bez wymaganych uprawnień. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśniają lublinieccy śledczy. Mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły