Podczas wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo

24.01.2022

Podczas wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy Kamykiem i Łobodnem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierowca, podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo.

W miniony czwartek 20 stycznia, około godziny 23.40 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku z udziałem bmw, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy miejscowościami Kamyk a Łobodno.

Jak ustalili funkcjonariusze, jadący w kierunku Łobodna, 19-letni kierowca bmw – mieszkaniec powiatu kłobuckiego, podczas wyprzedzania innego samochodu, stracił panowanie nad swoim pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Wraz z kierowcą bmw podróżowały jeszcze trzy młode osoby – 18-latek i 19-latek oraz 16-letnia dziewczyna. Kierowca wraz z pasażerami, z miejsca zdarzenia zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy, natomiast dodatkowo od 19-latka pobrano krew do badań w celu dokładnego ustalenia stanu trzeźwości. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu. W zależności od kwalifikacji medycznej obrażeń ciała jakich doznali kierowca bmw i jego pasażerowie, zdarzenia będzie potraktowane jako kolizja drogowa lub jako wypadek.

  • kg
Najnowsze artykuły