26.01.2018

Podejrzana przesyłka dla syna

17-latek z Jastrzębia (powiat myszkowski) zamówił sobie w internecie dopalacze. Przesyłkę otworzyła jego matka. Przerażona widokiem nieznanych substancji poinformowała o wszystkim policjantów.

Paczka zaadresowana na 17-latka wzbudziła wątpliwości jego matka. Kobieta postanowiła sprawdzić, co jest w środku. Po jej otwarciu dostrzegła 13 woreczków foliowych wypełnionych kryształkami. Zaniepokojona całą sytuacją, powiadomiła policjantów. Na miejscu chłopak przyznał się policjantom, że zakupił tzw. dopalacze przez internet i otrzymał przesyłkę z zamówionym towarem. Śledczy zabezpieczyli specyfiki i przekazali do dalszych badań.

Jeżeli okaże się, że są to substancje zakazane, 17-latek za ich posiadanie może trafić do więzienia na 3 lata. Prawidłowe zachowanie i właściwa reakcja matki, być może uratowała 17-latka przed poważnymi konsekwencjami dla zdrowia, a nawet życia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły