Podpalacz zatrzymany

04.03.2019

Podpalacz zatrzymany

Pięć lat więzienia grozi 19-latkowi, który podpalił kontenery na odpady w Lisowie. Do zdarzenia doszło pod koniec lutego.

O tym, że palą się pojemniki na odpady znajdujące się w Lisowie na ulicy Szkolnej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym dyżurny lublinieckiej komendy policji został poinformowany 19 lutego, po godzinie 23. Natychmiast na miejsce udał się policyjny patrol. Ustalono, że spaleniu uległo 6 pojemników na śmieci należących do gminy Herby. Wartość strat wyceniono na ponad 4 tys. złotych. Lublinieccy śledczy od razu podjęli działania zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia ewentualnego sprawcy podpalenia. W sprawę zaangażował się również dzielnicowy Lisowa asp. szt. Paweł Garbala, którego znajomość terenu i jego mieszkańców okazała się bardzo pomocna.

Mundurowi zebrali w bardzo szybkim czasie materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie potencjalnego sprawcy podpalenia. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lisowa, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły