Podpalił las w Olsztynie

25.04.2019

Podpalił las w Olsztynie

Pięć lat w więzieniu może spędzić 44-letni mieszkaniec Częstochowy podejrzany o podpalenie lasu w Olsztynie. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Olsztynie na terenie lasu należącego do prywatnego właściciela. Spaleniu uległo około 300 metrów kwadratowych poszycia i drzewostanu. Po ugaszeniu ognia i zebraniu śladów, policjanci natrafili na trop sprawcy. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia jednak nie przyznał się do winy. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

 

PAMIĘTAJMY!

Każdy pożar, a co za tym idzie każda interwencja straży sporo kosztuje. Te ogromne sumy pokrywane są w ostatecznym rozrachunku z Budżetu Państwa. Oznacza to, że całe społeczeństwo ponosi ciężar finansowy walki z pożarami.
W czasie, gdy strażacy są zadysponowani do akcji gaszenia pożarów lasów, traw, łąk i nieużytków, mogą być potrzebni w innym miejscu, gdzie trzeba ratować życie.
W świetle obowiązującego prawa, kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary, podlega karze aresztu albo grzywny.
Wypalanie traw i pozostałości roślinnych jest szkodliwe, niebezpieczne, ale też niedozwolone! Co roku w Polsce w trakcie takich pożarów ginie od kilku do kilkunastu osób!

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły