Podstawówka przy ul. Przestrzennej zostanie rozbudowana

05.10.2018

Podstawówka przy ul. Przestrzennej zostanie rozbudowana

Blisko dziesięć milionów złotych pochłonie rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej nr 47 im. Marii Konopnickiej. Obiekt przy ulicy Przestrzennej przejdzie termomodernizację, a poza tym dobudowane zostaną nowe sale lekcyjne, które umożliwią prowadzenie zajęć na jedną zmianę i przeniesienie oddziałów przedszkolnych z ul. Konwaliowej. Społeczność szkolna będzie się też mogła cieszyć z nowoczesnej sali gimnastycznej.

– To dla nas wyjątkowy moment i zarazem piękny prezent. Obchodzimy bowiem 120-lecie istnienia naszej szkoły – cieszył się Piotr Włoczek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47. W obecnym budynku szkoły, który przejdzie kompleksową termomodernizację, wykonane zostaną nowe instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne – wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, deszczowa, gazowa, a także wentylacja mechaniczna. Roboty obejmą również przebudowę pomieszczeń dydaktycznych i administracyjnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szkoły, a także przystosowanie byłych pomieszczeń mieszkalnych na jej potrzeby. – Cieszę się, że wreszcie możemy sfinalizować efekt prac ostatnich lat. Podpisujemy umowę pod niezwykle ważną inwestycję, zwłaszcza dla mieszkańców Stradomia, Gnaszyna-Kawodrzy i Dźbowa – podkreślił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Rokrocznie remontujemy sporo szkół, starając się poprawiać komfort nauki i pracy. W SP 47 mamy jednak sytuację szczególną, tu będziemy nie tylko modernizować, ale i rozbudowywać szkołę, bo jednym z celów jest także przeniesienie do niej oddziałów przedszkolnych z ul. Konwaliowej – zaznaczył. Oprócz bowiem modernizacji istniejącego budynku szkoły, inwestycja obejmie budowę nowego obiektu wielofunkcyjnego o powierzchni prawie 1000 m kw., m.in.: z salą gimnastyczną (i jej zapleczem) oraz salami szkolnymi i przedszkolnymi. Z obecnego budynku szkoły do sali gimnastycznej będzie prowadził łącznik.

Prace dopełni zagospodarowanie terenu – rozbiórka istniejącego budynku gospodarczego, przebudowa i rozbudowa sieci, przyłączy i urządzeń, dojazdów, parkingów i ciągów komunikacji pieszej – wraz z zielenią.

Realizacją inwestycji wartej blisko 9,8 mln zł zajmie się Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Import Export KROMAR, Marian Krotla ze Starokrzepic. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2020 roku, choć wykonawca wstępnie deklaruje chęć nieco szybszej finalizacji zadania. W tym czasie prac placówka będzie normalnie funkcjonować.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły