Podsumowanie akcji “TELEFONY”

19.09.2018

Podsumowanie akcji “TELEFONY”

18 września przez policjantów drogówki prowadzone były działania pn. „TELEFONY”. Celem akcji było ograniczenie zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych nieprzepisowym korzystaniem z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali uwagę na kierujących pojazdami i obserwowali czy stosują się oni do zakazu korzystania z telefonu, który wymaga trzymania aparatu w ręku podczas jazdy samochodem. Funkcjonariusze skontrolowali 46 kierowców. Aż 12 osób w momencie podejmowania kontroli rozmawiało przez telefon komórkowy, trzymając słuchawkę przy uchu. Wobec sprawców wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia. Mundurowi apelują o rozważne prowadzenie pojazdów i korzystanie z telefonu podczas jazdy w momencie, gdy jest to absolutnie konieczne.

  • Karolina Włodek
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły