Podwyżki dla pracowników poczty

27.07.2018

Podwyżki dla pracowników poczty

Wynagrodzenia w Poczcie Polskiej wzrosną średnio o ponad 226 zł miesięcznie. Zarząd spółki podpisał ze związkowcami porozumienie o wzroście wynagrodzeń.

– Porozumienie to kolejny element systematycznego wzrostu wynagrodzeń w Poczcie Polskiej oraz kompromis uwzględniający oczekiwania  pracowników i możliwości finansowe firmy, w tym jej stabilność finansową – zaznaczał prezes Przemysław Sypniewski. – Zarządowi spółki zależy na tym, aby firma była dobrym i cenionym pracodawcą, który oprócz coraz wyższych stawek oferuje jasne zasady wynagradzania, umowy o pracę, regularnie wypłacane premie miesięczne, coroczne trzynastki, dodatek za staż pracy w firmie oraz benefity wypłacane w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych – dodał. Podwyżki obejmą nie tylko pocztowców z najniższym uposażeniem, lecz wszystkie osoby, których pensja zasadnicza nie sięga 5 tys. zł brutto. Dotyczy to ok. 77 tys. z prawie 80 tys. pracowników Poczty Polskiej. Większych wypłat pracownicy mogą się spodziewać do 10 września – z obliczoną na nowych zasadach pensją za sierpień przyjdą też wyrównania za czerwiec i lipiec.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły