Podziękowania za obywatelską postawę

04.06.2019

Podziękowania za obywatelską postawę

Pan Wojciech, który kilka dni temu uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy, otrzymał podziękowania i drobne upominki od Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego w Lublińcu. Zatrzymany przez niego 33-latek potrącił rowerzystę w Kochcicach i uciekł z miejsca zdarzenia. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu…

Mł. insp. Jacek Siwiaszczyk osobiście podziękował panu Wojciechowi za wzorową postawę obywatelską i wręczył mu list gratulacyjny oraz drobne upominki związane z kampanią „Nie reagujesz – akceptujesz”.
Komendant podkreślił, że zachowanie młodego mężczyzny jest godne uznania i świadczy o wsparciu, jakie niesie policji społeczeństwo w codziennej służbie.

Przypomnijmy, kierowca forda w Kochcicach na ulicy Zamkowej potrącił rowerzystę. Nie zatrzymał się by udzielić pomocy poszkodowanemu i odjechał z miejsca wypadku. W pościg za nim ruszył właśnie pan Wojciech. Dogonił go w Glinicy. Na ulicy Brzezinkowskiej kierujący fordem utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Wtedy też pan Wojciech uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policyjny patrol. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. – Postawa jaką wykazał się pan Wojciech może być w przyszłości wzorem do naśladowania dla tych, którzy są świadkami łamania prawa – podkreślał mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckich policjantów.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły