Pokaż biust w Mikołajki, czyli o mammografii w Częstochowie

03.12.2022

Pokaż biust w Mikołajki, czyli o mammografii w Częstochowie

Częstochowa po raz kolejny ugości mammobus. Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Wystarczy się zarejestrować a następnie przyjść do mobilnego punktu!

Do bezpłatnego badania są uprawnione kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Organizator przypomina, że do końca roku po raz ostatni z badania bez skierowania lekarskiego mogą skorzystać Panie, które urodziły się w 1953 roku.

Panie, które chcą skorzystać z badania mogą znaleźć mammobus w pobliżu marketu Auchan przy ul. Focha. Akcja odbędzie się 6 grudnia w godzinach 10-16:30.
Luxmed, który jest organizatorem działań prosi o wcześniejszą rezerwację 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub na stronie internetowej poprzez formularz.  W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na samo badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, jeśli takowe się posiada. Zainteresowane osoby, zarówno podczas rejestracji, jak i samego badania, proszone są o stosowanie maseczek. Więcej informacji można uzyskać na stronie mammo.pl

 

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły