Pół miliona na nowoczesny wóz strażacki dla OSP Cisie

23.08.2018

Pół miliona na nowoczesny wóz strażacki dla OSP Cisie

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisiu wzbogacą swoje wyposażenie o nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 800 tys. zł. Będzie to pojazd ciężarowy o właściwościach terenowych służący głównie do gaszenia pożarów otwartych. Jest to wydarzenie szczególne, bowiem po raz pierwszy jednostka Straży Pożarnej w Cisiu została doposażona w nowy sprzęt tego typu.

W sposób znaczący zakup ten poprawi bezpieczeństwo i skuteczność akcji ratunkowo-gaśniczych w gminie i nie tylko, bowiem OSP Cisie wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i swoją fachową pomocą i ofiarną służbą reaguje w sytuacjach zagrożenia na terenie całego kraju. Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie poparli wniosek Burmistrza Sylwii Szymańskiej o przekazaniu 500 tys. zł dotacji dla strażaków z Cisia, które będą uzupełnieniem dotacji, w wysokości 300 tys. zł pozyskanej na ten ważny cel ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

  • kg
  • zdj. UM Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły