Połączyli siły

24.07.2018

Połączyli siły

Zagrażają turystom i spacerowiczom, niszczą runo leśne i uprawy, a hałas wydobywający się z ich pojazdów płoszy zwierzęta. Mowa o nieodpowiedzialnych właścicielach motocykli crossowych i quadów, którzy ignorując zakazy, urządzają sobie nielegalne wyścigi w lasach i na szlakach turystycznych Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Wspólna akcja dzielnicowego z myszkowskiej komendy oraz funkcjonariuszy straży leśnej i parków krajobrazowych ma na celu ograniczenie skali tego zjawiska.
Nieodpowiedzialni kierowcy crossów i quadów potrafią uprzykrzyć rodzinne spacery i wycieczki rowerowe. Zwłaszcza o tej porze roku zdarza się, że mimo zakazów, wjeżdżają do lasów i nie bacząc na spacerujących tam turystów, ścigają się albo testują swoje pojazdy na naturalnych przeszkodach. Dlatego też policjanci przeprowadzili kolejną już w tym roku akcję. Wspólne patrole pojawiły się na terenie parków krajobrazowych m.in. w Trzebniowie, Przewodziszowicach, Gorzkowie, Ludwinowie i w Suliszowicach. Celem było oddziaływanie prewencyjne i niedopuszczenie do naruszeń prawa. Wspólne działania ukierunkowane były również na zapobieganie dewastacji cennych przyrodniczo miejsc i infrastruktury turystycznej. Patrol zwracał także uwagę na ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły