Policja dbała o bezpieczeństwo pieszych. 32 osoby ukarane mandatami

01.04.2022

Policja dbała o bezpieczeństwo pieszych. 32 osoby ukarane mandatami

Lublinieccy policjanci przeprowadzili w czwartek kolejne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Podczas działań policjanci skontrolowali łącznie 51 kierujących, ujawniając 43 wykroczenia. 32 sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami karnymi, a w 11 przypadkach zastosowano pouczenie.

W czwartek 31 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem stwarzali zagrożenie dla tej szczególnej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie wczorajszych działań stróże prawa reagowali również na wykroczenia popełniane przez pieszych sprawdzając czy korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Działania prowadzone były w różnych miejscach powiatu lublinieckiego, najczęściej w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Dyslokacja policyjnych patroli uwzględniała także miejsca wskazane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzali czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali łącznie 51 kierujących, ujawniając 43 wykroczenia. 32 sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami karnymi, a w 11 przypadkach zastosowano pouczenie. Niechlubnym “rekordzistą” okazał się kierujący fiatem mieszkaniec gminy Woźniki, zatrzymany przez patrol drogówki w Jawornicy, w związku z przekroczeniem prędkości. Za to wykroczenie kierujący otrzymał mandat w wysokości 100 złotych i 3 punktów karnych. Jednak w trakcie kontroli okazało się, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie jest dopuszczony do ruchu. Zgodnie z nowym taryfikatorem kierujący został ukarany mandatem karym w wysokości 1500 złotych i 1 punktem karnym.

Najczęściej stwierdzanym wykroczeniem było przekraczanie przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

  • TS
Najnowsze artykuły