Policja prowadzi dziś akcję “Bezpieczny pieszy” z wykorzystaniem drona

26.05.2023

Policja prowadzi dziś akcję “Bezpieczny pieszy” z wykorzystaniem drona

Dziś na terenie miasta policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzą akcję „Bezpieczny pieszy” z udziałem policyjnego drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Mundurowi zwracają uwagę na właściwą relację pieszych i kierujących.

“Bezpieczny pieszy” to kolejna edycja cyklicznych działań, których głównym celem jest zwrócenie uwagi na relację niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie kierujących w relacji z pieszymi. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

Do dzisiejszych działań zaangażowany został policyjny dron z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który „bacznym okiem” przygląda się relacji kierującym i pieszym, przede wszystkim w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

– Pamiętajmy, iż bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie przepisów i stosowanie się do zasad to podstawy drogowego bezpieczeństwa. Korzystając z dróg, nie możemy zapomnieć o właściwej koncentracji, wzajemnym szacunku i obserwacji sytuacji na drodze. Jako piesi używajmy elementów odblaskowych, dzięki nim stajemy się bardziej widoczni na drodze – przypomina częstochowska policja.

 

  • źródło: KMP w Częstochowie
  • opr. pn
Najnowsze artykuły