Policja wyjaśnia przyczyny wypadku w jaskini

24.09.2018

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku w jaskini

Wyjaśniane są przyczyny wypadku, do którego doszło w jaskini Studnisko koło Olsztyna. W zdarzeniu brali udział turyści. 21-latka zjeżdżając na linie do wnętrza jaskini, spadła na znajdującego się pod nią mężczyznę. Obydwoje zostali przetransportowani do szpitali z obrażeniami ciała.

W niedzielny poranek troje turystów postanowiło wejść do wnętrza jaskini Studnisko w Sokolich Górach koło Olsztyna. -Jako pierwszy zjeżdżał w dół na linie 64-latek, po nim natomiast 21-latka. W pewnym momencie kobieta spadła z dół, zahaczając o będącego niżej mężczyznę. Kiedy trzeci z turystów opuścił się na dół i zorientował, że jego znajomi są poszkodowani, wydostał się na powierzchnię i powiadomił o wszystkim służby ratunkowe. 21-latka i 64-latek zostali wydobyci z jaskini przez ratowników GOPR. Oboje przetransportowani zostali do szpitali: kobieta śmigłowcem, a mężczyzna karetką – poinformowała  Miejska Komenda Policji w Częstochowie. Obecnie śledczy wyjaśniają, co było przyczyną tego nieszczęśliwego zdarzenia.

 

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły