Policjanci obchodzili swoje święto

09.07.2019

Policjanci obchodzili swoje święto

Kilkuset funkcjonariuszy wzięło udział w Świecie Policji Garnizonu Częstochowskiego. Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbyły się na placu Biegańskiego.

Poza funkcjonariuszami, w obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, miasta, powiatu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mieszkańcy miasta. – Każdy funkcjonariusz wstępując w szeregi policji ślubuje strzec bezpieczeństwa państwa i obywateli, nawet z narażeniem własnego życia. Potrzeba bezpieczeństwa odgrywa tak znaczącą rolę, gdyż daje nam poczucie stabilizacji i pozytywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie człowieka – podkreślał mł. insp. mgr inż. Dariusz Atłasik, komendant miejski policji w Częstochowie. – Decydując się na służbę policji stajemy na straży prawa. A to wymaga umiejętności właściwego zachowania w każdej sytuacji. Zakładając policyjny mundur, musimy być wzorem etycznego zachowania. Wzorem do naśladowania zarówno w czasie służby, jak i po niej. Nasz zawód to misja, która bywa niebezpieczna i nieprzewidywalna. Wymaga odwagi, często szybkiego i zdecydowanego działania, niejednokrotnie podejmowania bardzo trudnych decyzji. To też gotowość do oddania drugiemu człowiekowi nawet z narażeniem własnego zdrowia i życia – dodał.

W czasie uroczystości 255 policjantów otrzymało odznaczenia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Policjanci złożyli również kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Całości towarzyszył koncert w wykonaniu orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły