Policjanci podsumowują „Bezpieczne skrzyżowanie”

26.09.2018

Policjanci podsumowują „Bezpieczne skrzyżowanie”

Drogówka z Lublińca podsumowała akcję „Bezpieczne skrzyżowanie”, która miała na celu ograniczenie bądź całkowite wyeliminowanie zdarzeń drogowych w pobliżu skrzyżowań. W trakcie działań kierowcy popełnili 26 wykroczeń.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą “Bezpieczne skrzyżowanie”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na naruszanie przez kierujących przepisów w rejonie skrzyżowań i w miejscach, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili w 26 wykroczeń, których sprawcami byli kierujący. W 9 przypadkach kierowcy przekroczyli dopuszczalna prędkość. Wobec sprawców przewinień mundurowi zastosowali pouczenia.

Źródło: KMP Lubliniec

  • kw
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły