Policjanci spotkali się z seniorami

02.10.2018

Policjanci spotkali się z seniorami

Częstochowscy policjanci uczestniczyli w „Dniu Seniora” zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podczas spotkania ze starszymi mieszkańcami miasta podpowiadali, jak należy się zachowywać, aby nie paść ofiarą przestępców.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Jacek Zieliński i asp. szt. Marcin Machnik – odpowiedzialny za działania profilaktyczne, uczestniczyli w tegorocznej edycji „Dnia Seniora”. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Mundurowi wygłosili prelekcję o zagrożeniach, na jakie narażone są osoby starsze. Szczególną uwagę zwrócili na zachowanie czujności podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Wszystko po to, aby nie stać się ofiarą oszustw dokonywanych metodą na tzw. wnuczka, pracownika administracji, policjanta czy też dotyczących zawierania szybkich umów. Policjanci przypomnieli także o tym, jak właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie i jak ustrzec się przed kieszonkowcami w środkach komunikacji miejskiej czy na zatłoczonych targowiskach.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły