Policjantka i Sznupek w teatrze

01.10.2018

Policjantka i Sznupek w teatrze

Po spektaklu „Jaś i Małgosia” wystawianym w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, policjantka z częstochowskiego wydziały ruchu drogowego, przeprowadziła prelekcję dla dzieci na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Towarzyszył jej Sznupek – maskotka śląskiej policji.

Dzieci przybyłe na spektakl w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, miały świetną okazję nie tylko, aby zobaczyć sztukę pod tytułem „Jaś i Małgosia”, ale także odbyć pouczające spotkanie z częstochowską policjantką. Sierż. Małgorzata Makles mówiła podczas prelekcji o bezpieczeństwie na drodze. Mali widzowie poznali najważniejsze zasady, jakie obowiązują niechronionych uczestników ruchu drogowego – w sytuacji, gdy przechodzi się przez przejście dla pieszych, porusza po drodze lub gdy nie ma chodnika podczas jazdy na rowerze. Sierż. Małgorzata Makles wraz ze Sznupkiem zachęcała również do noszenia odblasków.

 

źródło i zdj. KMP w Częstochowie

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły