Policyjne działania: kierowcy pod obserwacją

03.06.2022

Policyjne działania: kierowcy pod obserwacją

Na drogach Częstochowy i powiatu policjanci prowadzą akcję “Bezpieczny pieszy”. W jej ramach zwracają uwagę na kierujących, którzy popełniają wykroczenia względem pieszych, ale również na zachowanie samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pieszy, rowerzysta i motocyklista to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.  Niechronieni dlatego, że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego nic ich nie chroni, nie mają pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy karoserii samochodu, która zamortyzowałaby uderzenie. Konsekwencje zdrowotne takich zdarzeń są często bardzo poważne, a niejednokrotnie kończą się tragicznie. Dlatego częstochowska drogówka podejmuje codziennie szereg działań mających na celu ograniczenie zdarzeń drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach – mówi asp. Daniel Zych z częstochowskiej policji.

W piątek, 3 czerwca, na drogach możemy spodziewać się wzmożonej liczby policjantów w białych czapkach, których działania są kierowane przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Wspierają ich również dzielnicowi, którzy zwracają szczególną uwagę na kierujących i pieszych nieprzestrzegających przepisów.

  • kg
Najnowsze artykuły