Politechnika Częstochowska poszukuje młodych naukowców

15.02.2022

Politechnika Częstochowska poszukuje młodych naukowców

Politechnika Częstochowska prowadzi nabór na kolejną edycję Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego. Adresatami wydarzenia są uczniowie uczęszczający do szkół średnich. “Młodzi naukowcy” będą brać udział w wykładach i zajęciach laboratoryjnych pod opieką nauczyciela.

– Zamierzamy przygotować cykl 6 wykładów online z zakresu nauk technicznych i ekonomicznych, które będą sukcesywnie umieszczane w miesiącach marzec-czerwiec na stronie głównej uczelni – mówi Izabela Walarowska, rzecznik Politechniki Częstochowskiej. – To doskonała propozycja dla nauczycieli, którzy mogą uatrakcyjnić swoje lekcje materiałem filmowym przygotowanym przez kadrę naukową i studentów Politechniki Częstochowskiej. Zajęcia laboratoryjne odbywać się będą od marca do czerwca w 15-osobowych grupach – wyjaśnia Izabela Walarowska. Politechnika przewiduje – w ramach tej inicjatywy – realizowanie konkursów z nagrodami.

Organizatorzy na deklarację uczestnictwa czekają do 19 lutego. – O udziale w naszym przedsięwzięciu decyduje kolejność zgłoszeń szkół. Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Promocji Uczelni: tel.: (34) 325 02 51, e-mail: promocja@pcz.pl – podsumowuje Izabela Walarowska.

Więcej informacji oraz tematykę zajęć można znaleźć na stronie uczelni https://pcz.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-czestochowski-uniwersytet-mlodziezowy-85.html

  • kg
Najnowsze artykuły