Pomaga przetrwać zimę

11.12.2017

Pomaga przetrwać zimę

To już kolejny rok, kiedy asp. szt. Dariusz Dziembek z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pomaga potrzebującym mieszkańcom przetrwać zimę. Dzielnicowy zaangażował się i zainicjował pomoc dla mieszkającego samotnie 78-latka.

Aspirant sztabowy Dariusz Dziembek jest dzielnicowym w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Hutka, Truskolasy, Zamłynie, Piła Pierwsza, Piła Druga, Brzezinki, Klepaczka oraz Golce. W czasie służby policjant „pierwszego kontaktu” podejmuje interwencje i jest w stałym kontakcie z mieszkańcami, pomagając im rozwiązywać problemy.

Już ubiegłej zimy, dzielnicowy poznał trudną sytuację samotnego 78-latka, który miał problemy z ogrzewaniem swojego mieszkania. Wtedy policjant zawnioskował do GOPS-u, działającego przy Urzędzie Gminy we Wręczycy Wielkiej, o pomoc dla mężczyzny, a dzięki szybkiej reakcji pracowników socjalnych, już następnego dnia zakupiono piec.

W ostatnim czasie stan zdrowia samotnego mężczyzny pogorszył się na tyle, że nie był już w stanie sam napalić w piecu. Biorąc pod uwagę nadchodzącą zimę, sytuacja w jakiej się znalazł realnie zagrażała jego zdrowiu, a nawet życiu. Dzielnicowy wiedział, że mężczyzna musi skorzystać z pomocy socjalnej i na zimę zamieszkać w placówce opiekuńczej. Przekonanie 78-latka do podjęcia takiej decyzji, było dla policjanta kolejnym, prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem, gdyż samotny mężczyzna, pomimo wielu rozmów, nie chciał opuszczać swojego domu. Twierdził, że „troszkę się wykuruje”, a wtedy będzie sam palił w piecu i nosił wodę ze studni.

Ostatecznie współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny 78-latek zgodził się przyjąć pomoc. Nadchodzącą zimę spędzi w placówce opiekuńczej…

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły